WTOREK

  • Nowojorskie witryny a trendy 2020

11:15 – 12:00 Nowojorskie witryny a trendy 2020

Organizator: APP Dekoracje

app.png

 

Agnieszka Siemińska-Kosior, design manager w firmie APP Wypożyczalnia Dekoracji przedstawi i omówi top trendy 2020 w dekoracjach. Za punkt wyjścia posłużą jej witryny nowojorskich butików, m.in. takich marek jak LV, Dior czy GUCCI.
Chcecie dowiedzieć się jak 5th Avenue ubrała się na sezon wiosna-lato 2020? Co z tego można przenieść na rynek dekoracji?

Czym inspiruje się świat? Zapraszamy!

projekt_bez_tytulu_20200131t104119_596.p

  • „Gdy zagrają Mendelssohna”

12:00 – 12:45 „Gdy zagrają Mendelssohna” – pokaz florystyki i mody ślubnej

Ania Lamot-Bach ( Floral Design); Justyna VOP

Organizator: Smithers-Oasis Company

dziewczyny.png

projekt_bez_tytulu_20200131t104119_596.p

Od 19 lat pracuje jako dekorator ślubny; od 14 lat swoje dekoracje realizuje w Irlandii, gdzie mieszka pracuje.

Międzynarodowy Wicemistrz Polski we Florystyce w 2010. Po 10 latach od uzyskania tytułu ma przyjemność wrócić na MTP do Poznania, by poprowadzić pokazy:

1. „Gdy zagrają Mendelssohna” – pokaz florystyki i mody ślubnej

2. „Dzieci w krainie kwiatów” – kompozycje na chrzest, pierwszą komunię i inne uroczystości.

W 2017 po raz pierwszy w Polsce zorganizowała warsztaty ślubne oparte na realnym zleceniu. Realizuje naturalne dekoracje zgodnie z rytmem pór roku. Stosuje innowacyjne rozwiązania, które zachwycają prostotą i elegancją, w duchu obowiązujących trendów, spójnych z trendami w modzie, designie i wnętrzarstwie. Wyróżniona przez Fusion Flowers Magazine w konkursie International Designer of the Year 2019 w kategorii Growing Spaces  - brązowy medal. Od 2018 ściśle współpracuje ze Smithers-Oasis Company. Dosknale zna nowatorskie produkty florystyczne OASIS® oraz preparaty do przedłużania trwałości kwiatów FLORALIFE® i stosuje je z sukcesem w swoich realizacjach. Ania bardzo lubipracować z kwiatami najlepszej jakości; chętnie sięga po nowe odmiany. Prezentowane prace z pewnością zainspirują florystów idekoratorów ślubnych. Nie zabraknie emocji, ciekawostek i świeżego spojrzenia na realizacje eventowe. Na scenie florystka wystąpi z ekspertem stylizacji Justyną VOP. Wyrafinowane łączenie kolorów i kreowanie nietypowych aranżacji szytych na miarę to specjalność Ani i Justyny!

projekt_bez_tytulu_20200131t104119_596.p

•  Żyj wabi-sabi. Japońska sztuka odnajdywania piękna w niedoskonałości

13:00 - 13:45 Żyj wabi-sabi. Japońska sztuka odnajdywania piękna w niedoskonałości

Organizator: Kwiaciarnia Badyle

bbbadyle.jpg

projekt_bez_tytulu_20200131t104119_596.p

• Florystykę odkrywamy na nowo

14:00 – 14:45 Florystykę odkrywamy na nowo

Katarzyna Rduch, Małgorzata Szwagiel, Zbigniew Dziwulski

Organizator: VHV Flowers and Greens

Floryści na swoich pokazach i prezentacjach ciągle zaskakują. Tworzą coraz to nowe konstrukcje, wyszukują kolejne rozwiązania techniczne i starają się oszołomić widza swoją kreatywnością. W pokazie pt. "Florystykę odkrywamy na nowo" zobaczycie wybrane przez florystów: Kasię Rduch, Małogosię Szwagiel i Zbyszka Dziwulskiego najlepsze z tych pomysłów w autorskich interpretacjach. Będzie więc mega ciekawie. Całość pokazu poprowadzi jak zawsze dowcipna i uśmiechnięta Katarzyna Greta Szymkowiak. Musicie to zobaczyć na żywo!

floranowa.jpg

projekt_bez_tytulu_20200131t104119_596.p

• Florystyka w Hotelowym lobby

14:45 – 15:30 Inspiracje, porady, pomysły.

Hubert Lamański, Mistrz florystyki / Artszkolenia.pl

Organizator : Hoek flowers BV

Kompleksowy zestaw sprawdzonych i praktycznych rozwiązań w łączeniu kwiatów z pięknymi naczyniami i dodatkami.

 

eeebbb.jpg

 

projekt_bez_tytulu_20200131t104119_596.p


• 50 twarzy naczyń...

15:30 – 16:15 50 Czyli rola naczynia w kompozycji florystycznej

Katarzyna Michalska - bukieciarka z wieloletnim doświadczeniem i znakomitym wyczuciem, wykładowca w Szkole Bukieciarstwa Kwiaty i Miut

Organizator : planB

Czego można będzie dowiedzieć się z pokazu?

- Jakie naczynia/pojemniki/konstrukcje mamy w swojej ofercie - zarówno naczynia marki OOhh, której jesteśmy wyłącznym dystrybutorem w Polsce (głównie osłonki, wazony, misy, koszyki z papieru w różnych strukturach, często nieprzypominający surowca z jakiego są wykonane) jak i autorka kolekcja szklanych wazonów w metalowych stojakach czy w eco skórze oraz druciane konstrukcje płaskie i przestrzenne do najróżniejszych zastosowań

- Jak dobierać naczynie do kompozycji florystycznej? - forma, kolorystyka, struktura, detal.

- Jak zachować równowagę pomiędzy naczyniem a roślinnością? - czyli nowoczesne, minimalistyczne kompozycje florystyczne.

- Jak ważną funkcję w nowoczesnej florystyce spełnia naczynie - jego forma, struktura, kolorystyka, surowiec z jakie jest wykonane czy detal?

- Jak dobierać rośliny do naczyń? - monochromatyczne zestawienia kolorystyczne, zestawienie form, promowanie wysokiej jakości roślin oraz dostrzeżenie gatunków mniej popularnych i bardziej odważnych.

- Jak dostrzec minimalistyczną kompozycję? - wysoka jakość produktu oraz multiplikacja ważnym elementem ekspozycji i kompozycji.

- Wielofunkcyjność naczyń czyli różne wykorzystanie tego samego produktu.

 

projekt_bez_tytulu-8.jpg

[ Wstecz ]
Partnerzy Medialni