ŚRODA

• Polska, naturalnie!

10:30 – 11:15 Polska, naturalnie!

Zygmunt Sieradzan, Piotr Glazik

Organizator: Stowarzyszenie Florystów Polskich

 

Zygmunt Sieradzan, niezwykle doświadczony mistrz florystyki, Mistrz Polski oraz nasz reprezentant podczas Mistrzostw Świata w Berlinie, wraz z Piotrem Glazikiem, przedstawicielem naszego kraju w konkursie EuroSkills, pokażą jak wykorzystać dostępne wokół nas naturalne materiały do stworzenia konstrukcji bukietowych. "Znamy i cenimy to, co nasze, polskie - z tego czerpiemy inspiracje i wykorzystujemy w naszej twórczości"

chlopaki.jpg

 

podzialka.jpg

• Dzieci w krainie kwiatów

 

11:15 – 12:00 Kompozycje na chrzest, pierwszą komunię i inne uroczystości.

Ania Lamot-Bach

Organizator: Smithers-Oasis Company

Od 19 lat pracuje jako dekorator ślubny; od 14 lat swoje dekoracje realizuje w Irlandii, gdzie mieszka pracuje. Międzynarodowy Wicemistrz Polski we Florystyce w 2010. Po 10 latach od uzyskania tytułu ma przyjemność wrócić na MTP do Poznania, by poprowadzić pokazy:

1. „Gdy zagrają Mendelssohna” – pokaz florystyki i mody ślubnej

2. „Dzieci w krainie kwiatów” – kompozycje na chrzest, pierwszą komunię i inne uroczystości.

W 2017 po raz pierwszy w Polsce zorganizowała warsztaty ślubne oparte na realnym zleceniu. Realizuje naturalne dekoracje zgodnie z rytmem pór roku. Stosuje innowacyjne rozwiązania, które zachwycają prostotą i elegancją, w duchu obowiązujących trendów, spójnych z trendami w modzie, designie i wnętrzarstwie. Wyróżniona przez Fusion Flowers Magazine w konkursie International Designer of the Year 2019 w kategorii Growing Spaces - brązowy medal. Od 2018 ściśle współpracuje ze Smithers-Oasis Company. Dosknale zna nowatorskie produkty florystyczne OASIS® oraz preparaty do przedłużania trwałości kwiatów FLORALIFE® i stosuje je z sukcesem w swoich realizacjach. Ania bardzo lubi pracować z kwiatami najlepszej jakości; chętnie sięga po nowe odmiany. Prezentowane prace z pewnością zainspirują florystów i dekoratorów ślubnych. Nie zabraknie emocji, ciekawostek i świeżego spojrzenia na realizacje eventowe. Na scenie florystka wystąpi z ekspertem stylizacji Justyną VOP. Wyrafinowane łączenie kolorów i kreowanie nietypowych aranżacji szytych na miarę to specjalność Ani i Justyny!


dziewczyny.png

 

podzialka.jpg

 

• Kwitnące Poruszenie / światło, emocje, rośliny

12:00-12:45 Kwitnące Poruszenie / światło, emocje, rośliny.

Pokaz uczniów i absolwentów szkoły Kwitnące Horyzonty.

Organizator: Kwitnące Horyzonty

Nasze zainteresowanie światłem i roślinami rośnie z roku na rok. Ciekawi nas wpływ światła na psychikę, związek światła z emocjami, a skoro w Kwitnących Horyzontach uczymy jak przekazywać emocje kwiatami, dlatego postanowiliśmy zaprezentować nasze spostrzeżenia i wyniki projektu BOTANICAL LIGHT. Będą rośliny, będzie design i będą piękne użytkowe lampy roślinne, które być może rozświetlą i Waszą przestrzeń. Zatem wprowadzamy eko lampy do wnętrz, wraz z naszą kwiatową pasją!

Na scenie zobaczycie uczennice KLASY MISTRZOWSKIEJ i absolwentów Kwitnących Horyzontów. Towarzystwo, wiadomo, międzynarodowe:)

Zapraszamy #rozkwitajznami!

 

horyzonty-002.jpg

 

podzialka.jpg

 

• Zawsze świeże kwiaty. Podstawy w kondycjonowaniu kwiatów

14:30 – 15:30 To, co każdy florysta powinien wiedzieć.

Organizator: Szkoła Bukieciarstwa Kwiaty i Miut

 

- Co oznacza kondycjonowanie kwiatów, czy jest to proces pracochłonny?

- Co powinniśmy robić by nasze kwiaty w kontekście ślubów, kwiaciarni były wystarczająco długo świeże?

- Nowe gatunki kwiatów - jak sobie z nimi radzić.

- Jak postępować z kwiatami, które przyjeżdżają do nas "na sucho"?

 

kwiatymiut.jpg

 

podzialka.jpg

 

• Najpiękniejsze kwiaty człowiek dostaje na swoim pogrzebie…

15:30 – 16:15 Florystyka funeralna oczyma EUROFLORIST

Katarzyna Greta Szymkowiak

Organizator: Euroflorist

Zaczerpnięty z piosenki Farben Lehre tytuł pokazu przygotowanego przez Euroflorist trafnie opisuje kwiatowy aspekt ostatniej drogi zmarłego. Wieńce pogrzebowe, dekoracje urn, bukiety kondolencyjne to tylko część spośród kompozycji, które zaproponuje na scenie Mistrzyni Florystyki i Wicemistrzyni Polski Katarzyna Greta Szymkowiak. Pokażemy też skąd czerpać kwiatowe inspiracje, tak aby zarówno podkreślić dostojny charakter ostatniego pożegnania, jak i nie popadać w rutynę. A wszystko to, aby udowodnić, że florystyka funeralna może cieszyć oczy formą i kolorem.

pogrzeby.jpg

podzialka.jpg

• Ogarnąć nieogarnięte!

16:15 – 17:00 Jak pracować efektywnie w kwiaciarni i pracowni

Andrzej Dąbrowski

Organizator: Wsparcie Florystów

Wielu przedsiębiorców doczeka czasu, kiedy firma się rozrośnie, klientów będzie coraz więcej, poszerzy się zespół pracowników. Firma zacznie działać w wielu sektorach branży, zwiększy liczbę swoich oddziałów. Jest to naturalne w rozwoju przedsiębiorstwa. Ważne, aby do rozwoju dostosować sposób zarządzania. To moment, kiedy firma jest na tyle duża, że warto wprowadzać procedury działania, opis obowiązków pracowników, kiedy należy wdrażać nowe sposoby komunikacji w firmie. Brak zmian w sposobie zarządzania dopasowanego do aktualnej sytuacji może doprowadzić do klęski urodzaju. W czasie trzech kwadransów podejmę temat efektywnej organizacji pracy w kwiaciarni. Opowiem jakie rozwiązania wdrożyłem w swojej florystycznej firmie i jakie korzyści osiągnąłem. Jestem przekonany, że wskazówki jakie udzielę pomogą przedsiębiorcom florystycznym ogarnąć to czego do tej pory nie ogarniali.

 

andrzej.jpg

 

podzialka.jpg

[ Wstecz ]
Partnerzy Medialni