CZWARTEK

• PLASTIFLORA

11:00 – 12:00 Plastiflora Spring-Summer 2020 trends show.

Anna Zalewska – Lilith Flower Boutiqua

Organizator: Plastiflora

Na tegorocznej edycji targów Special Days zamierzamy uraczyć Was czterema aromatycznymi kolekcjami, których owoce zaprezentujemy Wam podczas zorganizowanego przez nas pokazu. O piękne kompozycje zadba Ania Zalewska z Lilit Flowers Warszawa, jak co roku zawodowo wykorzystując potencjał naszych materiałów i śmiało odkrywając przed Wami nowe możliwości ich wykorzystania. Gorąco wierzymy, że staną się pięknym i stylowym uzupełnieniem tworzonych przez Was bukietów oraz dekoracji. Jak zwykle nie zabraknie także atrakcyjnych nagród w postaci naszych najnowszych materiałów, które - uwaga, uwaga - nie zdążyły jeszcze zadebiutować na półkach naszej hurtowni!

podzialka.jpg

• SITO

12:00 – 12:45 Powiew wiosny

Dominika Wolna, Kasia Rduch, Zbigniew Dziwulski

Organizator: SITO o/Poznań

Trzy różne osobowości, troje energetycznych florystów pełnych pasji i uśmiechu. Kochają to co robią! Szlifują swój florystyczny kunszt w Akademii Marioli Miklaszewskiej w klasie mistrzowskiej.

Na scenie Special Days - florystyka i dekoracje "Z wiosennym powiewem" zobaczymy - Dominikę Wolną kwiaciarnia Majka Dopiewo , Katarzynę Rduch pracownia florystyczna Gardenia w Gorzyczkach oraz Zbigniewa Dziwulskiego kwiaciarnia Grasz w zielone? z Lublina.

Na scenie Special Days zaprezentują swoje prace i pomysły na wiosenne bukiety i kompozycje.

 

podzialka.jpg

 

• Kwitnące Poruszenie/ życie, pasja, kwiaty// #spotkajsięzkwiatami

12:45-13:30 Kwitnące Poruszenie

Monika Bębenek, Małgorzata Pawłowska

Organizator: Kwitnące Horyzonty

Spotkania dają rozwój, pasja daje siłę, kwiaty dają szczęście i bliskośc, dają piękno i przemijanie… Jak rozbudzić w sobie pasję? Jak ją pielęgnować? Jak osiągnąć mistrzostwo? Jak pogodzić to z codziennością? Co dają spotkania? Co daje współpraca? Czy Design Thinking pomaga?

Na scenie reprezentacja kadry Kwitnących Horyzontów,

Małgorzata Pawłowska i Monika Bębenek

#spotkajsięzkwiatami

Małgorzata Pawłowska, Mistrzyni florystyki, absolwentka Kwitnących Horyzontów, laureatka wielu konkursów, aktywna w międzynarodowej grupie Floral Fundamentals, właścicielka pracowni Dzikie Pole, wykładowca Kwitnących Horyzontów.

Monika Bębenek, vice mistrzyni Polski we florystyce 2005, mistrzyni florystyki, sędzia międzynarodowa, egzaminatorka OKE, ekspertka dla Ministerstwa Edukacji, aktywny trener florystyki na świecie, właścicielka Floral Art Monika Bębenek i twórczyni marek : Kwiaciarnia Zielona Gęś - ratujemy kwiatami, Kwitnące Horyzonty szkoła florystyczna - uczymy wyrażać emocje kwiatami, Monika Bębenek floral designer & floral teacher -pomagam wyrazić emocje kwiatami.

 

bebenek.jpg

 

podzialka.jpg

 

• Zrównoważona florystyka

13:30 -14:15 Zrównoważona florystyka

Organizator: Kwiaty i Miut

- Czym jest zrównoważona florystyka i jak postępować w dzisiejszych czasach?

- Świadome podejście do tego co kupujemy, w jakiej ilości i jakości.

- W jaki sposób używać chemii, plastikowe dodatki do wykańczania bukietów?

- Czy praca bez gąbki florystycznej nas ogranicza?

 

kwiatyyyy.jpg

 

 

podzialka.jpg

 

• Kontrasty na salonach

14:15 -15:00 Kontrasty na salonach

Joanna Lewandowska, Renata Wieczorek, Michał Bursig, Rafał Kawałko

Organizator: Floraplus.pl

Aranżując i zabudowując przestrzeń, warto postawić na minimalizm.

Podstawą pracy może być konstrukcja ze stali, kortenu lub drewna. Niewielki, barwny dodatek kwiatów wydobędzie charakter wnętrza. Pokreśli jego indywidualność, wprowadzi dominantę. Surowość metalu i drewna da efekt minimalizmu połączonego z naturalnym materiałem oraz szczyptą dekadenckiego glamour. Zapraszamy na pokaz kompozycji linearnych, opartych na konstrukcjach stworzonych przez naszych mistrzów.

 

zmiana.png

 

podzialka.jpg


• Przesyłki kwiatowe - współpraca czy wyzysk? – panel dyskusyjny

15:45 – 16:30 Panel dyskusyjny

Andrzej Dąbrowski

Organizator: Wsparcie Florystów

 

• Dzikie Kombinaty, czyli o kwiatach, ludziach i fotografii

16:30 – 17:15 Dzikie Kombinaty, czyli o kwiatach, ludziach i fotografii

Organizator:

Dzikie Pole Małgorzata Pawłowska

Kwitnące Horyzonty Monika Bębenek

Zielony Kombinat Łukasz Krytkowski

Małgorzata Pawłowska 'Dzikie Pole', Monika Bębenek "Kwitnące Horyzonty" i Łukasz Krytkowski 'Zielony Kombinat' opowiedzą o kreatywnych współpracach w kwiatowej branży i łączeniu różnych dziedzin sztuk wizualnych. Rozmowa zilustrowana pokazem prac wykonanych podczas pleneru Florystyczno-Fotograficznego Kukka, poruszy zagadnienia o poszukiwaniu inspiracji, nietypowych rozwiązań, współpracy, doboru uczestników projektów, a przede wszystkim korzyści wynikających z łączenia sił dla zachwycającego efektu.

 

jjjjjjjjj.jpg

 

podzialka.jpg

 

 

 

 

 

[ Wstecz ]
Partnerzy Medialni