Special DAYS 2018 - pełny bukiet wrażeń

Niezapomniane pokazy i warsztaty florystyczne, nowinki z branży artykułów dekoracyjnych i florystyki, nietuzinkowe odmiany kwiatów, piękne ozdoby świąteczne, mnóstwo fachowej wiedzy i tysiące zwiedzających – tak w skrócie można podsumować tegoroczną edycję Targów Special DAYS.

Dla pasjonatów florystyki, właścicieli kwiaciarń i galerii homingowych, centrów ogrodniczych oraz sieci DIY Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych Special Days, które odbyły się w Poznaniu od 22 do 24 lutego 2018 r. były świetną okazją, by zapoznać się z aktualnymi trendami we florystyce i dekoracjach.

Czwartek i piątek dla profesjonalistów, sobota dla pasjonatów

Pierwsze dwa dni targów Special Days (czwartek i piątek) przeznaczone były dla profesjonalistów. W sobotę ekspozycja otwarta była dla szerokiej publiczności. Tego dnia targi odwiedziło mnóstwo pasjonatów florystyki i dekoracji, którzy wykorzystali tę sposobność, by doskonalić swoje hobbystyczne umiejętności pod okiem doświadczonych mistrzów. Wystawcy – w tym liczące się marki wyznaczające światowe trendy – przygotowali kilkadziesiąt stoisk wypełnionych nowinkami. W Poznaniu swoje premiery miały liczne produkty, które modne będą dopiero w kolejnym sezonie. Na targach obecna była silna reprezentacja producentów i dystrybutorów dekoracji całorocznych i sezonowych, w tym przede wszystkim wielkanocnych bożonarodzeniowych. Targi Special Days 2018 były także okazją do zapoznania się z ciekawą ofertę ozdób oraz artykułów okolicznościowych i florystycznych, a także świec i produktów zapachowych. Targi Special DAYS otworzyły się w tym roku szeroko na tematykę dekoracji ślubnych, która była istotnym elementem ekspozycji oraz wydarzeń towarzyszących.

collage2.jpg

Wieczorna gala florystyczna DecoMotion Art

Na to wydarzenie z niecierpliwością czekała cała branża florystyczna. Podobnie jak przed rokiem Wieczór Branżowy targów Special Days i Gardenia miał wyjątkową oprawę. Jego uczestnicy zachwycili się popisem umiejętności najlepszych polskich florystów i dekoratorów w całkowicie nowej, porywającej formie podczas wieczornej gali florystycznej DecoMotion Art. To pierwszy w Polsce show florystyczno-dekoratorski zorganizowany na tak dużą skalę. Romans tańca, światła i baletu w wykonaniu Art Color Ballet odbył się na pięciu obrotowych scenach. Ta niesamowita, ruchoma scenografia stanowiła kolorowe tło dla kompozycji stworzonych specjalnie na ten wieczór przez Monikę Bębenek, Monikę Kudłacz, Piotra Sekundę, Katarzynę Gretę Szymkowiak oraz Agnieszkę Winnicką.

collage-005.jpg

Zobacz więcej zdjęć z gali DecoMotion Art >>>

Scena główna pełna inspiracji

Tradycyjnie na zwiedzających czekały porady specjalistów z zakresu prowadzenia własnego biznesu, profesjonalne szkolenia i cieszące się zawsze największym zainteresowaniem warsztaty oraz pokazy florystyczne.

Podczas swojego pokazu Florystyka ślubna 360 stopni Agnieszka Winnicka (Welcom to the Jungle) i Anita Kociubińska (OZ Export) przekonywały, że kwiaty na ślubie to znacznie więcej niż tylko tradycyjna wiązanka panny młodej. Uczestnicy tego wydarzenia dowiedzą się, jak pięknie i kreatywnie za pomocą elementów florystycznych udekorować całą przestrzeń uroczystości ślubnej i weselnej.

Euroflorist i Oasis Floral Products przygotowały wyjątkowy pokaz florystyki ślubnej „W malinowym chruśniaku…, czyli ślub w plenerze”, będący inspirującą podróżą po świecie najnowszych ślubnych trendów. Bukiety ślubne, dekoracje plenerowe i modna kwiatowa biżuteria to tylko część spośród kompozycji, które pokazali na scenie niebywale uzdolnieni Mistrzowie Florystyki - Małgorzata Ziemecka-Wardęga i Hubert Lamański.

Różnorodne, piękne i czasem zaskakujące bukiety ślubne to temat główny pokazu Bukiety ślubne Floral art, zaprezentowanego przez uczniów i absolwentów szkoły florystycznej Kwitnące Horyzonty pod kierunkiem Moniki Bebęnek - florystycznej mistrzyni i międzynarodowej sędzi sztuki florystycznej.

Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu (SITO) zorganizowało pokaz florystyczny Odrobinę miłości na wiosnę. Przepiękne aranżacje w tworzeniu oryginalnych bukietów ślubnych przygotował znany w Polsce i za granicą mistrz florystyki Piotr Marzec. Był to autorski pokaz, podczas którego prezentowane prace były odzwierciedleniem subiektywnego podejścia do bukietu ślubnego, jak również pokazania indywidualnego spojrzenia na pannę młodą.

collage2-002.jpg

Plastiflora Spring Summer Trends Show to magia najnowszych kolekcji i trendów, oprawiona w talent trzech Mistrzów florystyki (Anna Korzeniewska, Małgorzata Stankiewicz-Maślanka, Maciej Krzus). Wstążki misternie tkane na krosnach otuliły bukiety, papiery ozdobne z nowymi motywami udekorowały prezenty, a fantazja prowadzących zapewniła materiałom marki Plastiflora idealne kwiatowe towarzystwo. Prezentowane prace były połączeniem modnych akcentów dekoracyjnych i solidnego fundamentu wiedzy praktycznej.

Modny ostatnio styl loftowy był osią przewodnią pokazu florystycznego Szkoły florystycznej Małgorzaty Niskiej Flower’s Loft. Nazwa stylu wynika z dominujących charakterystycznych elementów. W tym wypadku są to stare rzeczy w nowej odsłonie. Jak przekonywali uczestnicy pokazu , dostęp do różnorodnych materiałów wyszukanych często na targach staroci lub wręcz na złomowisku, daje mnóstwo możliwości.

W tym roku z ramienia Stowarzyszenia Florystów Polskich na scenie targów Special Days wystąpiło czworo Florystycznych Mistrzów Regionów: Anna Ratajska, Tomasz Paszczyński, Tomasz Iwanow i Edyta Swędrak. W trakcie pokazu 'Wiosenny recykling' zaprezentowali oni świeże, pełne życia i barw inspiracje na sezon wiosenny.

Wyjątkowy pokaz Polskiej Szkoły Florystycznej pod hasłem FLORdesign odkrył przed jego widzami niezwykłe możliwości wykorzystania kwiatów w urządzaniu wnętrz. Prezentujący udowodnili, że umiejętnie zastosowane florystyczne elementy i dodatki potrafią zdziałać dekoratorskie cuda.

Pracownia florystyczna Novaflora przygotowała na targi pokaz pod hasłem "Naturalnie że industrial". Mistrz Roland Zaworski pokazał publiczności zderzenie dwóch światów, łagodnej natury oraz surowego industrialu. Kompozycje miały wymieszany skład łączący, surowe materiały plastyczne (stal, beton) z kwiatami, gałęziami, mchami oraz innymi formami roślinnymi. Okazało się, że na pozór nie pasujące do siebie elementy mogą się wspólnie uzupełnić i stworzyć harmonijną całość.

Szkolenia i warsztaty

Podobnie jak podczas wcześniejszych edycji i tym razem cykl szkoleń organizowanych podczas targów Special Days przez Forum Kwiatowe cieszył się ogromnym zainteresowaniem florystów. Podczas szkoleń prowadzący poruszyli następujące tematy: Kamil Grzegorzewski - Roślinny Vogue - kolekcja zielonych trendów 2018, Marcin Duda - Live in colour - aranżacje w trendowych wnętrzach, Paulina Świderska - Zielone jest trendy, czyli jak rośliny udomowiły człowieka, Rafał Kawałko - Nowości na kwiatowym rynku.

Stowarzyszenie Naukowo – Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa, Oddział Poznański (SITO) zorganizowało Warsztaty Florystyczne DEKORACJE KOMUNIJNE, które towarzyszyły Konkursowi dla Kwiaciarń 2018. Na warsztatach wykonywane były wianki komunijne, przypinki kwiatowe oraz korsarze i dekoracje włosów z materiałów odpowiednio dobranych do określonego stylu. Warsztaty poprowadził Piotr Marzec - mistrz florystyki i wykładowca, egzaminator i przewodniczący komisji egzaminacyjnej w Lubelskiej Izbie Rzemieślniczej.

Okazją do zainspirowania się wikliną i odkrycia jej siły wyrazu i możliwości były „Warsztaty z wikliną”. Uczestnicy nauczyli się wyplatać formy wiklinowe splotem motanym-harmonijnym „nasermatycznym” oraz wzory koszy skandynawskich. Warsztaty poprowadził Rafał Górczyński, mistrz w zawodzie koszykarz-plecionkarz, który wikliniarstwem i plecionkarstwem zajmuje się już od ponad 20 lat.

Podczas targów Special Days 2018 Piotr Sekunda przygotował ślubne inspiracje na zbliżający się sezon. Uczestnicy szkolenia Ślubne trendy – seminar class dowiedzieli się, jak tworzyć m.in: bukiety ślubne oraz biżuterię, aranżacje kwiatowe, a także dekoracje kościoła i auta, jak prawidłowo pracować z sezonowym materiałem i efektywnie wykorzystać własną pracę w kwiaciarni. Hasło przewodnie szkolenia brzmiało: w prostocie tkwi wyjątkowy potencjał biznesowy... i nowe możliwości.

Kolejna edycja targów florystyki i dekoracji Special DAYS odbędzie się 21-23.02.2019 r. w Poznaniu.

collage-004.jpg

Zapraszamy do GALERII >>>

Wstecz

Partnerzy Medialni

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact