Podsumowanie edycji 2017

Nowinki z branży artykułów dekoracyjnych, szeroki wybór kwiatów, piękne ozdoby świąteczne, mnóstwo fachowej wiedzy i niezapomniane pokazy florystyczne – tak w skrócie można podsumować kolejną edycję targów Special DAYS w Poznaniu. Zorganizowane w dniach 2-4 marca 2017 wydarzenie przyciągnęło tłumy zwiedzających - pasjonatów florystyki, właścicieli kwiaciarni i galerii homingowych, centrów ogrodniczych czy sieci DIY. Liczba uczestników targów wyniosła 28 719 osób.

colage.jpg

- Tegoroczna edycja była wyjątkowo interesująca. Wystawcy przygotowali kilkadziesiąt stoisk wypełnionych dekoracyjnymi nowościami. Na ekspozycji i w ramach poszczególnych wydarzeń pojawiły się czołowe marki, które wyznaczają standardy i trendy – mówi dyrektor targów Special DAYS Natalia Tarachowicz. Pierwsze dwa dni przeznaczone były dla profesjonalistów. Tu w otoczeniu przepięknie zaaranżowanych stoisk mogli oni prowadzić biznesowe rozmowy, znaleźć nowych dostawców oraz poznać nowości produktowe. Szeroka publiczność zainteresowana tematyką dekoracji i florystyki licznie odwiedziła targi trzeciego dnia, w sobotę. Na stoiskach można było zobaczyć ciekawą ofertą dekoracji sezonowych i świątecznych, ozdób oraz artykułów okolicznościowych i florystycznych, a także świec i produktów zapachowych.

Targi Special DAYS to oczywiście również bogaty program wydarzeń. Na zwiedzających czekały profesjonalne szkolenia i cieszące się zawsze największym zainteresowaniem pokazy florystyczne. Przez trzy dni na scenie pojawiali się wysokiej klasy floryści, którzy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, m.in. Stowarzyszenie Florystów Polskich, Szkoła Florystyczna Małgorzaty Niskiej, Floral Academy, Szkoła Florystyczna Kwitnące Horyzonty czy przedstawiciele firmy Plastiflora i Florima. W swoich pokazach prezentowali najnowsze trendy, nowe odmiany kwiatów oraz pokazywali odważne połączenia i stylizacje. Była to znakomita okazja dla przedstawicieli branży, by poszerzyć wiedzę i umiejętności oraz zebrać informację o potrzebnym asortymencie, w który należy wyposażyć kwiaciarnie i hurtownie florystyczne.

Tegorocznym hitem było show florystyczne „Giganci polskiej florystyki”, z udziałem najlepszych florystów z naszego kraju. Swój kunszt zaprezentowali: Małgorzata Niska, Monika Bębenek, Magdalena Birula-Białynicka i Piotr Sekunda, którzy stworzyli wyjątkowe kompozycje kwiatowe prezentowane na wybiegu przez profesjonalne modelki.

collage-kopia.jpg

Targi Special DAYS 2017 dostarczyły również sporej dawki fachowej wiedzy na temat prowadzenia własnego biznesu, walki o klienta i zwiększenia sprzedaży, którą podzielili się specjaliści współpracujący z portalem ForumKwiatowe.pl.

Po raz pierwszy na targach Special Days udało się zorganizować wystawę Magic Moments, na której prezentowane były nadchodzące trendy w dekoracjach wielkanocnych i bożonarodzeniowych.

Kolejna edycja Targów Przedmiotów Świątecznych i Okazjonalnych SPECIAL DAYS odbędzie się od 22 do 24 lutego 2018 roku.

[ Wstecz ]

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact